Online, offline, a może hybryda? Expo XXI jest gotowe na każdą ewentualność!

AKTUALNOŚCI
26 March 2021

Oblicze branży eventowej uległo ogromnej zmianie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sytuacja wymuszonaprzez pandemię COVID-19 przyspieszyła to, do czego eventy powoli dojrzewały – do wprowadzenia na szeroką skalę wydarzeń hybrydowych. Do panujących trendów i warunków dyktowanych reżimem sanitarnym, dostosowało się również Warszawskie Centrum Kongresowo - Wystawiennicze Expo XXI.

Już wiosną w halach powstały: Studio Online, Multimedialna Scena, Expo Online Center. To, co rok temu wydawało się chwilowym rozwiązaniem dla świata spotkań, okazało się być nową normalnością w dobie niekończącej się pandemii. Event hybrydowy może przybierać różne postaci. Począwszy od streamingu klasycznego eventu do szerszego grona odbiorców, przez udział gości online podczas wydarzenia, po dzielenie się doświadczeniami i udostępnianie swojej aktywności dla innych poprzez platformy, aplikacje i inne narzędzia umożliwiające wirtualne połączenia.

Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy zauważyli potencjał drzemiący w hybrydowej formie spotkań. Jaki? Przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników oraz mniejsze ryzyko odwołania wydarzenia ze względu na dynamicznie zmieniające się obostrzenia sanitarne. Ograniczona ilość uczestników w offline’ie pozwala na niemal nieograniczoną liczbę uczestników online. Organizatorzy nie martwią się o frekwencję, a w czasach przedłużającej się pracy zdalnej wielu firm, formuła hybrydowa pozwala na uczestnictwo pracowników z najdalszych zakątków świata. Niewątpliwą zaletą jest elastyczność rozwiązań multimedialnych proponowanych przez Expo XXI. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii hale mogą z powodzeniem stać się sceną koncertową, czy miejscem realizacji nowoczesnej konferencji. Eventy hybrydowe mają jednak swoje wymagania, jednym z nich jest zachowanie reżimu sanitarnego. Jedną z jego podstawowych zasad jest zachowanie dystansu społecznego. O ten dużo łatwiej w przestrzennych halach Expo XXI. Offline’owi goście mogą bez przeszkód zasiąść na widowni przygotowanej w bezpieczny sposób czy bezkontaktowo przejść na widownię.

Jakie wyzwania stoją przed organizatorami eventów hybrydowych? Po blisko roku widać, że nadal największym z nich pozostaje równe zaangażowanie uczestników offline i online. Dużo trudniej jest utrzymać uwagę osoby przed ekranem komputera. Wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne firmy współpracujące z Expo XXI, które dbają o maksymalne wykorzystanie rozwiązań takich jak: ankiety na żywo, dopasowanie długości spotkania do możliwości zatrzymania zainteresowania widza treściami, czy kampania w SoMe budująca zasięgi. Dzięki tym zabiegom organizatorzy dostarczają te same treści w różny sposób dwóm grupom odbiorców. Zmiana wymagań rynku zainicjowała zmiany w wachlarzu usług oferowanych przez Expo XXI. Innymi prawami rządzą się wydarzenia offline i online, a eventy hybrydowe w doskonały sposób łączą kompetencje i uzupełniają się wzajemnie.

Expo XXI jest przygotowane na przyjęcie wydarzeń w każdej formule. Dzięki wypracowanym standardom bezpieczeństwa, doświadczonemu zespołowi i zaufanym podwykonawcom, spełniamy najbardziej wyśrubowane wymagania naszych klientów. Wrzesień i październik ubiegłego roku jednoznacznie pokazały, że hale wystawiennicze mogą zmienić się w scenę najbardziej złożonego wydarzenia hybrydowego w rekordowo krótkim czasie. Z niecierpliwością czekamy na odmrożenie branży i możliwość spotkania z naszymi gośćmi.

Włączenie wydarzeń online i hybrydowych do strategii eventu będzie kluczowym elementem każdego programu wydarzeń przez najbliższe kilka miesięcy. Miesięcy, które tak naprawdę dla branży MICE są nadal wielką niewiadomą. Zarówno organizatorzy wydarzeń, jak i operatorzy obiektów, muszą być jednak „gotowi na wszystko”, również na okres przejściowy pomiędzy zakazem zgromadzeń, a powrotem do wydarzeń w pełnym wymiarze. Bo te ostatnie wrócą. Nic bowiem nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, emocji i atmosfery towarzyszącym spotkaniom na żywo.

 

LinkedIn

Zobacz również

Pełna lista aktualności
Zobacz w jaki sposób najszybciej dostaniesz się na Expo XXI
zobacz jak dojechać

Wykonanie visentcoders.com