Zapisz się - Bądź na bieżąco!

  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • NAJNOWSZE PROMOCJE
  • NOWOŚCI Z BRANŻY

akceptuje regulamin

Wirtualne zwiedzanie

zobacz


Film Marketingowy

Zobacz

Warszawa i EXPO XXI wygrywają organizację Europejskiego Kongresu Psychiatrii w 2019 roku

Warszawa i EXPO XXI wygrywają organizację Europejskiego Kongresu Psychiatrii w 2019 roku

 

Ponad 3000 psychiatrów europejskich i międzynarodowych oraz ekspertów i liderów związanych z dziedziną psychiatrii przyjedzie w kwietniu 2019 roku do Warszawy na Europejski Kongres Psychiatrii. Kongres EPA gości co roku w innym europejskim mieście i wiele destynacji ubiega się o jego organizację. W Polsce odbędzie się po raz pierwszy i będzie miał miejsce w EXPO XXI Warszawa.

 

EPA (European Psychiatric Assocaition) liczy ponad 78 000 członków z 88 krajów i jest wiodącą organizacją reprezentującą psychiatrię w Europie. Co roku organizuje międzynarodowe wydarzenie - Europejski Kongres Psychiatrii, będące pretekstem do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami w zakresie zdrowia psychicznego. Kongres co roku gości w innym europejskim mieście - w 2016 roku organizowany był w Madrycie w Hiszpanii, a w 2017 roku odbędzie się w Florencji we Włoszech. Organizatorem wydarzenia jest KENES Group.

 

Starania o sprowadzenie kongresu do Polski rozpoczęły się już ponad półtora roku temu. Pozyskiwanie kongresów to skomplikowany i długotrwały proces, ale też opłacalny zarówno dla obiektu, w którym się odbywa, jak i miasta, które przyjmie uczestników wydarzenia. Według danych ICCA (International Congress and Convention Association) każdy uczestnik kongresu w miejscu jego organizacji wydaje średnio 708 dolarów dziennie. Wydarzenia o charakterze kongresowym trwają zwykle kilka dni, w przypadku Europejskiego Kongresu Psychiatrii goście spędzą w Warszawie 4 dni.

 

Pozyskanie dużego kongresu to także nieoceniona promocja Polski, stolicy i samego obiektu - EXPO XXI Warszawa, na arenie międzynarodowej. Im więcej takich dużych i prestiżowych wydarzeń będzie organizowanych w naszym kraju, tym więcej stowarzyszeń dostrzeże nasz ogromny potencjał w tym zakresie - mówi Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa, odpowiedzialna za kontakty z międzynarodowymi stowarzyszeniami.

 

EPA nie wybrałaby Warszawy, gdyby nie wsparcie zarówno merytoryczne, jak i organizacyjne Miasta Stołecznego Warszawy i Warsaw Convention Bureau. Wsparcie WCB polegało na koordynacji wizyty inspekcyjnej, która miała miejsce w lipcu br., na bezpłatnym udostępnieniu PKiN na Gala Dinner oraz załatwieniu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla wszystkich delegatów kongresu w 2019 roku.

 

Stowarzyszenia są bardzo specyficzne, wymagają wyjątkowego podejścia, umiejętności budowania trwałych relacji z profesorami, cierpliwości, gdyż na efekty trzeba czekać bardzo długo - dodaje Anna Górska. Przedstawiciele EPA i organizatora kongresu, którzy wzięli udział w lipcowej site inspection, byli zachwyceni miastem, profesjonalną infrastrukturą i tym, jak bezpiecznie czuli się w każdym miejscu w Warszawie. Tym bardziej cieszy sukces stolicy i EXPO XXI Warszawa.

 

O EXPO XXI Warszawa

 

EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób.

 

Główna część EXPO XXI została oddana do użytku we wrześniu 2001 roku, w 2009 roku obiekt został rozbudowany o Halę nr 4. Obecnie EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej w parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

EXPO XXI Warszawa to profesjonalny partner w biznesie oferujący najwyższej jakości przestrzeń eventową do indywidualnej aranżacji oraz szereg usług dodatkowych związanych z organizacją wydarzeń specjalnych, w tym m.in. montaż ekspozycji i scenografii, nagłośnienie, catering, reklamę i multimedia czy zakwaterowanie. Największym kapitałem EXPO XXI jest doświadczenie i sprawdzony zespół specjalistów. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu zagranicznych klientów został on rozbudowany, a do życia powołano specjalny wydział specjalizujący się w obsłudze i pozyskiwaniu zagranicznych wydarzeń.

 

Wysoki standard i jakość usług EXPO XXI potwierdzają profesjonalne organizacje branżowe, których obiekt jest członkiem: UFI, ICCA, Warszawska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. EXPO XXI Warszawa należy do Sapphire Group, właściciela spółek EXPO XXI, Blue Business Media i Sapphire Ventures.

Nowości [rozwiń]

rozwiń

2017/02/01

Pozytywna współpraca EXPO XXI Warszawa z Zarządem Transportu Miejskiego

Przed nami nadzwyczaj bogaty w imprezy sezon i miesiące pełne targów i imprez. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i dzięki pozytywnej współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego usprawniamy dojazd do EXPO XXI Warszawa.

2017/05/09

Polska w pierwszej 10, a Warszawa w pierwszej 20 w Europie! Warszawa i Polska pną się w górę w światowym rankingu ICCA!

International Congress and Convention Association ICCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów) właśnie opublikowała doroczny ranking dot. Ilości spotkań organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia.

2017/06/13

Davide Odella został dyrektorem sprzedaży EXPO XXI.

Do zespołu sprzedaży EXPO XXI Warszawa Davide Odella dołączył z początkiem września 2016r. jako Senior Sales Manager. Od dnia 05 Czerwca br. objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży ...