Zapisz się - Bądź na bieżąco!

  • KALENDARZ WYDARZEŃ
  • NAJNOWSZE PROMOCJE
  • NOWOŚCI Z BRANŻY

akceptuje regulamin

Wirtualne zwiedzanie

zobacz


Film Marketingowy

Zobacz

Polska w pierwszej 10, a Warszawa w pierwszej 20 w Europie! Warszawa i Polska pną się w górę w światowym rankingu ICCA!

Polska w pierwszej 10, a Warszawa w pierwszej 20 w Europie! Warszawa i Polska pną się w górę w światowym rankingu ICCA!

 

International Congress and Convention Association ICCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów) właśnie opublikowała doroczny ranking dot. Ilości spotkań organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia. Warszawa, będąc ponownie na pierwszym miejscu w Polsce, uzyskała lepszy wynik niż w roku 2015r. i znalazła się na 19 miejscu w Europie i 30 miejscu na świecie. W 2016r. w Warszawie udokumentowano 71 spotkań stowarzyszeń (o 4 więcej niż w 2015r.), a w całej Polsce 195.

 

ICCA to najważniejsze stowarzyszenie zajmujące się prowadzeniem badań nad wielkością przemysłu spotkań w kontekście spotkań stowarzyszeń. Ranking ICCA powstaje na podstawie zebranych danych o spotkaniach, które odbywają się cyklicznie, liczą przynajmniej 50 uczestników i migrują pomiędzy przynajmniej trzema krajami. Dane do ICCA dostarczane są głównie przez miejskie i regionalne Biura Convention, ale również przez członków stowarzyszenia, takich jak Centra Konferencyjne czy Hotele. W tegorocznym rankingu, w którym zebrano dane o 12 293 spotkaniach na świecie, z Polskich miast znalazły się również: Kraków (65 miejsce na świecie i 41 spotkań), Wrocław (98 miejsce na świeci i 26 spotkań), Gdańsk (152 miejsce i 17 spotkań) oraz Poznań (186 miejsce i 14 spotkań).

 

Publikacja ICCA to najbardziej znany i ceniony w branży spotkań raport, ukazujący wielkość rynku. „Jest niezastąpionym źródłem informacji, na który czekają wszyscy zaangażowani w przemysł spotkań, na który powołują się eksperci, i w którym szukają inspiracji organizatorzy, planujący swoje kolejne spotkania, dlatego tak ważne jest, aby znaleźć się w nim na jak najwyższym miejscu”, mówi Anna Górska, Prezes Oddziału Europy Centralnej ICCA i Business Development Director w EXPO XXI Warszawa. Raport ICCA jest nie tylko motywatorem do rozwoju destynacji, ale także czynnikiem decyzyjnym przy wyborze miejsca spotkania. „Mam nadzieję, że dzięki tegorocznemu wysokiemu wynikowi coraz więcej spotkań będzie organizowanych w Polsce”, dodaje Górska.

 

Stowarzyszenie ICCA obecnie skupia ponad 1000 członków z 100 krajów. Stowarzyszeni w ICCA są podzieleni geograficznie na oddziały oraz sektorowo, w zależności od specyfiki działalności. Oddział Europy Centralnej jest drugim, co do wielkości i liczy w tej chwili 162 członków z 18 krajów: Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Rosji, Polski, Czech, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Serbii, Węgier, Bułgarii, Słowacji, Słowenii, Gruzji, Azerbejdżanu i Uzbekistanu. Polskę w ICCA reprezentuje 11 członków.

 

Autor: Anna Górska

Nowości [rozwiń]

rozwiń

2017/02/01

Pozytywna współpraca EXPO XXI Warszawa z Zarządem Transportu Miejskiego

Przed nami nadzwyczaj bogaty w imprezy sezon i miesiące pełne targów i imprez. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i dzięki pozytywnej współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego usprawniamy dojazd do EXPO XXI Warszawa.

2017/05/09

Polska w pierwszej 10, a Warszawa w pierwszej 20 w Europie! Warszawa i Polska pną się w górę w światowym rankingu ICCA!

International Congress and Convention Association ICCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów) właśnie opublikowała doroczny ranking dot. Ilości spotkań organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia.

2017/06/13

Davide Odella został dyrektorem sprzedaży EXPO XXI.

Do zespołu sprzedaży EXPO XXI Warszawa Davide Odella dołączył z początkiem września 2016r. jako Senior Sales Manager. Od dnia 05 Czerwca br. objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży ...